Recenze TeleSystem TS6820

Má některé nedotaženosti v ergonomii ovládání.
V některých situacích tlačítko "exit" neumožní opustit dialog a je nutné použít jiné tlačíkto ("menu", "back", barevné tlačítko v kotextu příslušného menu).
Po stisku tlačítka "OK" se zobrazí výběr programů, ale po zvolené programu seznam nezm... Zobrazit celou recenzi

Nejpřínosnější kritická recenze

Ověřené recenze TeleSystem TS6820

R

Přidáno: 20. ledna 2019

Zakoupeno v atoselektro.cz

Je velmi lenivý. Pomalá odezva zařízení na povely. Zasekává se.

Nastavení funkcí a ovládání: Bez problémů
Ověřený zákazník PENTA CZ s.r.o.

Karel 13

Přidáno: 12. ledna 2019

Zakoupeno v PENTA CZ s.r.o.

• 2 tunery
  • dobrá citlivost
  • 30 pozic časovače
  • naprosto nedotažený předpotopní software proti starým přístrojům sHDD ( Lemon, Hyundai)
  • nelze při nahrávání prakticky nic (programovat z EPG, další úpravy
  • nemožnost stříhat nahrávky přímo v přístroji
  • nemožnost pokračovat v přehrávání od místa, kde bylo přerušen o
  • nemožnost přesunu na konkrétní místo nahrávky
  • nemožnost nahrávání pořadů bezprostředně za sebou (musí být min. 1 minuta mezera

Pro toho kdo nahrává jen minimálně asi výborná volba. Pro toho, kdo nahrává (programuje nahrávky) hodně je to asi nejlepší volba z toho, co je v současné době na trhu, ostatní dvoutunerové DVBT mají nedostatků ještě více. Nemohu ani doporjučit, ani nedoporučit. Pokud bezprostředně nepotřebujete, doporučuji počkat, zda se neobjeví něco nového lepšího, nebo se u stávajících přístrojů zásadně nevylepší software (firmware)-

Přidáno: 11. ledna 2019

• Citlivý, má 2 tunery

Přidáno: 8. ledna 2019

Zakoupeno v HITYshop.cz

• Citlivost přístroje je výborná. Obraz je skvělý. Naladění 56 kanálů bez je problému
  • Ovladač je velký, křížové ovládání s OK uprostřed, přepínání kanálů tlačítky nahoru a dolů, stejne jako zvuku další dvojící tlačítek, číslelná řada tlačítek pro přímou volbu standartní a obvyklá.
  • Ovládání ostatních funkčních tlačítek po několika dnech po paměti. Pro někoho možná tužší, mě vyhovují.
  • Směrovost ovladače dobrá.
  • Uložení oblíbených(FAV) kanálů bezproblémové.Funkce naladění je dle manuálu srozumitelná. Pro začátek jsem jen nepovolil LCN, aby se nerozladily uložené a setřídené FAV kanály.
  • Přistroj se nehřeje, což je dobrá zpráva pro životnost vniřní elektroniky.
  • Hodiny fungují přesně.
  • Přístroj po zapnutí z pohotovostního stavu několik vteřin nabíhá.
  • Programový průvodce není přes celou obrazovku , text je světle modrý, mohl by být tmavší, nebo černý, a tím lépe čitelný.
  • Po načasování v EPG není vybraný program v EPG zvýrazněný.
  • Při rychlém přepínání kanálů nahorů PROG+ nebo dolů PROG-, je zvuk někdy rozladěný a doladí /vyčistí se během 2 - 3 vteřin. Nevím zda je to vlastnost nebo závada. Při přepínání s prodlevou, nebo tlačítky s číslem se toto většinou neprojeví.
  • Přístroj má již 30 programovacích pozic, po provedeném upgrade firmware, ale je co zlepšovat - rychlost načtení, čitelnost, uspořádání a velikost EPG, posun po časové ose v EPG, hláška „Invalid operaton“, která po chvíli sama nezmizí a lze vypnout pouze tlačítkem MENU, výše zmíněné a jistě další, které ještě objevím.

Ke perfektnímu přenosu obrazu nemám co dodat.
Více mě zajímalo nahrávání pořadů, technické zvládnutí a kvalita nahrávek, složitost nebo přátelskost ovládání,“bohatost“ funkcí a informaci, které přístroj poskytuje.

Zadní USB, kterou jsem pomocí prodloužení USB kablem převedl dopředu pro lepší přístup, přístroj označil USB1. Později připojenou flešku zepředu přístroje jako USB2.
Použil jsem Flešky Kingston 32GB DataTravel SE9 G2 USB 3.1/3.0/2.0 (Garanty 5 Years) s FAT32. Zatím funguji spolehlivě bez sekání.
Zaznamenané nahrávky se ukládají v souboru s koncovkou .TS.
Ty které nejsou nahrány na kanálech s T2 je možno upravit na PC (vyzkoušen Freemake verze 2.4.0).
Pro nahrávky v T2 jsem vhodný program pro úpravu zatím nenašel.
Filmy .avi a .mpg nahrané z PC na USB flešku se mi přehrály na přístroji korektně.

Tlačítkem EPG se programuji nahrávání kanálu, včetně možnosti změny času začátku nebo konce nahrávky.
Úpravu již uloženého programování, nebo jeho zrušení lze v MENU - Nastavení systému- Nastavení časovače.

Pro rychlý přístup k nahraným pořadům se dostanu tlačítkem FILE.

Když přístroj nahrává, nefunfunovalo přepínání kanálů pomocí čísel. K rychlému zobrazení nahraných pořadu posloužilo 2x stisknutí INFO. Zobrazily se nahrávky, ale i současně nahrávaný pořad. Po výběru nahrávky z tohoto seznamu a OK by měl lze nahraný pořad přehrát.

Ve výběru pro volbu mezi USB1 a USB2 a nahraných nebo externě uložených pořadůse stále ještě snažím zorientovat.:

Například v MENU - Přehrávač médií - Informace o HDD - jsou disky pojmenovány USB Disk A a USB Disk B misto očekávaných USB1 a USB2.

Pro volbu nahraných pořadů z přístroje volba MENU - Přehrávač medií - Nahrávání.
Pro volbu nahraných pořadů (filmů) z PC volba MENU - Přehrávač médií - Video.
K přepínání mezi USB1 a USB2, Nahrávání, Video, Hudba, Obraz slouží tlačítko s číslem 1.
Neumím stanovit, nebo zjistit, na kterou USB1 nebo USB2 se bude nahrávka z přístroje STB ukládat.

Při přehrávání nahrávek z USB nahraných přístrojem i nahrávek nahraných na USB z PC bylo možno v nahrávce přeskakovat po úsecích šipkami křížového ovladače (vpravo, vlevo), potvrdit OK.

V průběhu přehrávání nahrávky z USB jen nahraných přístrojem jsem mohl vytvořit v nahrávce značky, na které je možno při opakovaném přehrávání přeskočit, takto: Přehrává se film - stisknout PLAY a následně hned červené tlačítko (DTV/VCR). Na modré liště se vytvoří značka trolúhelníčku. Při příštím přehrávání, po stisknutí tlačítka PLAY a následně zeleného tlačítka se nahrávka posune na značku, opakovaně na další vytvořené značky.

V „playlistu“ nahrávek (viz. FILE) jsou informace o nahraném pořadu exclentní.
Na řádku datum, název nahrávky dle EPG.
Ve vedlejším okně vedle času Od - Do, velikost nahrávky a délka trvání nahrávky v hod., min.
V okně je možno část nahrávky přehrát pro připomenutí "o čem ten film je", nebo šipkou křížového ovladače bezprostředne přeskočit na další nahrávku seznamu nahrávek pro další informace.

Celkově jsem s výběrem přístroje velimi spokojený. Na 100% spokojenost by to chtělo vyřešit zmíměné nedostatky dalším firmware.

Přístroj se mi zdá ovládáním podobný s Tesla Duplex T2

Přidáno: 6. prosince 2018

Má dva tunery.

Přidáno: 12. listopadu 2018

Zakoupeno v tvdigitalne.cz

Podrobný návod v češtině není k dispozici. Návod nalezený na internetu není zcela podrobný (možná je to běžné u všech set-top-boxů na trhu - nevím), některé kroky nutno řešit intuitivně a někdy je těžké posoudit, zda jde o chybu nebo běžný provozní stav. Některá hlášení na obrazovce televizoru jako reakce na pokyny dálkovým ovladačem jsou v angličtině.

Venda

Přidáno: 11. listopadu 2018

Zakoupeno v HITYshop.cz

Tento produkt jsem si vybral, protože můžu nahrávat na disk a na jiný program se dívat. Má také dobrý příjem. Chytnu na něm víc programů než na televizi. Mám ho zatím krátce a jsem sním spokojen.

-jik-

Přidáno: 6. listopadu 2018

Zakoupeno v atoselektro.cz

• Jako bonus je skutečně vestavěn přehrávač webových rádií.
  • Citlivost tunerů velmi slušná. Na panelovou anténu umístěnou pod střechou chytám 60 km vzdálený Klínovec naprosto čistě v HD.

Indikační LED na přístroji i na DO jsou ve tmě šílené :)

Přidáno: 23. října 2018

• Velmi citlivý tuner

Milan 24

Přidáno: 21. října 2018

Zakoupeno v Omko Digital

• Přijímač má výbornou citlivost a selektivitu. Navzdory tvrzení v některých recenzích, lze při nahrávání vysílaného pořadu sledovat i dříve uložené nahrávky. Dodaným dálkovým ovládáním lze ovládat TV přijímač. Při současném nahrávání dvou programů z různých multiplexů mohu sledovat program z libovolného multiplexu.
  • Jak již bylo vícekrát napsáno, v manuálech nejsou podrobně popsány činnosti jednotlivých voleb v menu.
  • Postrádám funkci GoTo v nahrávce (nebo jsem ji ještě nenašel, neboť v manuálu o ní nepíší).

Byl jsem velice příjemně překvapen vlastnostmi a schopnostmi tohoto přijímače. Umí toho více, než jsem očekával a ještě objevuji další nedokumentované funkce.

Přidáno: 15. října 2018

• citlivý
  • nepřehledné a nedotažené ovládání

Přidáno: 12. října 2018

Zakoupeno v atoselektro.cz

• Možnost současného nahrávání dvou pořadů za současného sledování třetího.
  • Já sám si ho objednal pro jeho údajnou schopnost přijímat vzdálený vysílač což se nakonec nepotvrdilo (v porovnání s jiným settopboxem).

Přidáno: 7. října 2018

Zakoupeno v HITYshop.cz

30 pozic na náhrávání. Neseká se jako Evolveo - ty jsme měli 2 a na oba nebylo spolehnutí Tak jsem si malinko připlatil a nyní jsem spokojen. Velmi citlivý tuner. Za ty peníze opravdu perfektní. Pěkný obraz.

Přidáno: 30. září 2018

Zakoupeno v HITYshop.cz

Přístroj funguje zatím dobře. Ještě jsem nezkoušel nahrávat.

Ověřený zákazník tipa.eu

Jan

Přidáno: 26. srpna 2018

Zakoupeno v tipa.eu

• má celou řadu nedostatků s dálkovým ovladačem,externím náhráváním na HDD atd.

tech.vybavenost je za tuto cenu nevyhovující!!

Nastavení funkcí a ovládání: Velmi intuitivní
Ověřený zákazník PENTA CZ s.r.o.

Přidáno: 14. srpna 2018

Zakoupeno v PENTA CZ s.r.o.

Ukládání záznamu ve formátu zpracovatelném na PC, možnost ukládat ze dvou kanálů a sledovat třetí.

Ověřený zákazník tipa.eu

• pouze 8 pozic časovače, víc pořadů nelze dopředu naprogram ovat

Mikroo

Přidáno: 9. července 2018

Zakoupeno v Omko Digital

• prozatím velmi spolehlivý výrobek na který jsem okamžitě naladil všechny vysilačev okolíanaladilo se 99kanálů včetně T 2

Přidáno: 9. června 2018

Zakoupeno v HITYshop.cz

Produkt druhý den odeslán do servisu

Pepa

Přidáno: 5. června 2018

• Dva tunery, citlivost
  • Nepřesný návod. Problémy při řazení kanálů - je dostupné jen přes č. kanálu, přesun nejede(vypnuté LCN). Při aktualizaci kanálů občas restart přístroje. Nutno vypnout aut. aktualizace! U Timesh. zmáčknutím Stop nevratně Timesh. zrušen. Zmáčknutím tl. TV na DO si ovladač vypnete(zapn. tl. STB) . A další "drobnosti".

Ověřený zákazník ExaSoft.cz

Přidáno: 4. června 2018

Zakoupeno v ExaSoft.cz

Nehotovy vyrobek ktery jsem si vybral ken kvuli moznosti zaznamu dvou programu. Firmware je primo katastrofa, ovladani velmi komplikovane, zmatecne. Verim ze se vyrobce vzpamatuje a firmware prepracuje.

pikolicek64

Přidáno: 31. května 2018

Zakoupeno v Omko Digital

• nepochopil jsem funkci zapínání 1 ovladačem.Nakonec to jde na dvakrát, ale musím přepnout STB tlačítkem.Je to tak myšleno?

Zbyněk

Přidáno: 23. května 2018

Zakoupeno v atoselektro.cz

Mám ho krátce, ale vypadá velice dobře po všech stránkách. A hlavně funguje, jak má. Pokud je kvalitní signál, naladí všechny dostupné programy. I ovládání
poměrně jednoduché. Žádný problém nebyl. Doporučuji.

Pepa

Přidáno: 14. května 2018

• dva tunery
  • konečný přesun jednotlivých programů - je funkční jen jedna možnost (ta horší - vlastnost nebo závada?)
  • přístup do časovače jen přes menu, nebo EPG

Není špatný, ale jiný twin tuner DVB-T2 s HEVC na trhu není.
To jsou první zkušenosti - několik dnů v provozu.

Přidáno: 16. dubna 2018

• Složité ovládání

beebop

Přidáno: 10. dubna 2018

• velmi dobrá citlivost
  • EPG neoznačí programy určené k nahrávání

Příjemně mě překvapila citlivost,při skenování bylo zaznamenáno takové množství vysilačů,jaké jsem dosud na žádném přístroji v daném místě nezaregistroval.
Vzhledem ke dvoutunerovému přijímači velmi dobrý poměr cena/výkon.

Ruda

Přidáno: 10. dubna 2018

Zakoupeno v HITYshop.cz

Příliš složité nastavení pro staršího uživatele.

Přidáno: 9. dubna 2018

Zakoupeno v HITYshop.cz

• obraz se zdá být tmavší

Anonym

Přidáno: 8. dubna 2018

Zakoupeno v HITYshop.cz

• Dvou tunerový set-box za vyhodnou cenu a velké množství funkcí srovnatelné s podstatně dražšími přístroji.
  • Chybí český návod.

Jinak vše OK.

Přidáno: 1. dubna 2018

Zakoupeno v HITYshop.cz

• Dobrá cena dva tunery bezvadně funguje.

Přidáno: 30. března 2018

Zakoupeno v atoselektro.cz

• signál mi kolísal,zřejmě nemá lte filtr

Pavel

• Pracuje podle specifikace

Mirek

Přidáno: 26. března 2018

Zakoupeno v Omko Digital

• Nahrává 2 programy současně.

Přidáno: 20. března 2018

Zakoupeno v HITYshop.cz

Vynikající poměr cena/výkon. Dva tunery uspokojí všechny, kteří nahrávají pořady přes USB. Velmi citlivý přijímač.

Ověřený zákazník SATTECH distribuce

Přidáno: 2. března 2018

Zakoupeno v SATTECH distribuce

• Dvoutunerový příjem je za danou cenu špičkový.
  • Menu má příliš velká písmena, např. EPG je vidět jen malá část.

Produkt má vynikající poměr výkon/cena, většina parametrů je srovnatelná s parametry přístrojů mnohonásobně dražších.

Přidáno: 27. února 2018

Zakoupeno v tvdigitalne.cz

Menu čitelné i pro důchodce

PETRDYNA

Přidáno: 24. února 2018

• DBA DVB-T2 TUNERY
  • DOST SLOŽITÉ MENU.POKUD NEVYPNETE AUTOMATICKÉ SKENOVÁNÍ KANÁLŮ TAK SE VÁM VŠECHNY PROGRAMY KTERÉ JSTE SI SEŘADILY PODLE SEBE ZPŘEHÁZÍ A MŮŽETE ROVNAT ZNOVU !!!
  • DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ MÁ NA SPOJI VÝLISKŮ NEPŘÍJEMNOU OSTROU HRANU PO CELÉM OBVODU A TLAČÍTKA BY MĚLI BÝT VĚTŠÍ, DÁLE NELZE NASTAVIT NA OVLADAČI FUNKCI PRO OVLÁDÁNÍ TELEVIZORU, UVEDENÉ KÓDY V NÁVODU NEFUNGUJÍ !!!

FUNKČNĚ JE SET-TOP-BOX DOSTAČUJÍCÍ .

Zakoupeno v atoselektro.cz

• Dva citlivé tunery, velmi dobře se naladily i slabé kanály, nezávislé nahrávání, kvalitní obraz i zvuk, kanály si lze seskládat dle vlastních požadavků.

Ověřený zákazník VideoTech.cz

Zakoupeno v VideoTech.cz

• návod špatně pochopitelný a nedokonalý

Zakoupeno v Omko Digital

• Citlivý tuner, nahraje dva pořady současně

Přidáno: 29. ledna 2018

Zakoupeno v atoselektro.cz

Jiný set-top-box s dvojitým tunerem v této cenové kategorii neznám.
Chová se tak (výhody i nevýhody), jak je uvedeno v recenzi u internetové nabídky. Jednu z uvedených nevýhod však nemá - naladěné TV programy lze celkem dobře uspořádat, pokud se při přesunu TV programu na novou pozici nezaleknete hlášky "kanál již existuje". Žádný naladěný program se nesmaže - pouze se dva programy mezi sebou prohodí.

Přidáno: 22. ledna 2018

• neni překlad navodu

mirek

Přidáno: 28. prosince 2017

Zakoupeno v tvdigitalne.cz

Settop box zatím nemohu hodnotit, hned po instalaci a následném krátkém používání - použití tlačtka TXT se zaseknul a nereagoval na žádné tlačítko, takže reklamace. Jaký bude průběh a výsledem, to teprve zjistím - přístroj jsem zakoupil 6.12.2017, instaloval včera, t.j. 27.12.2017.

Anticyklona

Přidáno: 20. prosince 2017

• Žádnou jsem nenašel.
  • Skoro vše.- Špatný a nepoužitelný manual.
  • Při nahrávání nelze sledovat předem nahrané pořady.
  • Zbytečně složitý postup při programování časovače a jeho omezení na 8.Nahrané programy mají své názvy,nikoliv číslo nebo název kanálu,jak bývá zvykem.
  • Zbytečný LAN vstup.Nelze se připojit k internetu.
  • Méně kvalitní obraz,přesto že má možnost HD rozlišení.

Za lidou cenu (skoro 1600 Kč) a od italského výrobce jsem nečekal zázrak,ale tento přístroj který mám hlavně na nahrávání mě zklamal.Už jeho složité ovládání nepřispívá ke komfortu.Má sice dva USB porty,ale při nahrávání jsou oba nedostupné,tedy nelze přehrávat ani z druhého na který se nenahrává,což nechápu.V návodu se o tom nepíše,ale jak jsem již výše uvedl,návod,nebo jeho český překlad je na nic.Na nahrávkách není název,nebo číslo kanálu,ale název pořadu který běžel při začátku nahrávání,což je dost zmatečné.Každý den upgraduje, takže co je už nastevené smaže.Naštěstí se to dá vypnout.
Display je jen na ukazování času při vypnutém stavu.Při nahrávání ukáže jen číslo předvolby z které nahrává.
Shrnuto:Pro ty co jako já rádi nahrávají je použití velmi omezené.

Přidáno: 6. prosince 2017

• snadná instalace, bezproblémové naladění, čistý obraz
  • nutno v menu vypnout stahování aktualizací programů, při vypnutí se vše do druhého dne přeladí

Ověřený zákazník Pluton elektroprodejna

Přidáno: 4. prosince 2017

Zakoupeno v Pluton elektroprodejna

• Velkou výhodou produktu jsou dva tunery.

Zobrazuji 1 - 50 ze 57 recenzí [ 1 ] 2

Tesla Duplex T2