Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. Na základě vašeho chování na Heurece personalizujeme její obsah. Kliknutím na „Rozumím“ nebo jinam souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete vypnout v nastavení prohlížeče. Více


Poradna Set-top boxy

Kolik tunerů a jaké?

Kromě základních set-top-boxů s jedním DVB-T tunerem, kterých je na trhu většina, lze sehnat i modely vybavené více tunery. Ty mohou být buď stejného druhu jako tuner první (pak jde buď o model typu TWIN či Dual PVR) nebo určen pro jiný druh příjmu (pak jde o tzv. Combo).

Přijímač typu TWIN

Narozdíl od základního jednotunerového modelu je přístroj typu TWIN vybaven dvěma DVB-T tunery a umožňuje dekódování dvou libovolných digitálních stanic v jeden okamžik. V praxi to funguje tak, že na každém ze dvou výstupních SCART konektorů může být audiovizuální signál jiného programu. Obvykle jej tedy lze využít jako zdroj videosignálu pro sestavu jednoho analogového televizoru a jednoho analogového rekordéru, výjimečně i pro dva televizory.

Přijímač typu Dual PVR (dvoutunerový PVR)

Přestože je přístroj tohoto typu vybaven také dvěma DVB-T tunery, dekódování dvou libovolných digitálních stanic v jeden okamžik neumožňuje (nelze jej použít v režimu TWIN). Umožňuje však druhý tuner využít k nahrávání na vestavěný pevný disk, které je naprosto nezávislé na tom, co přijímačem právě dekódujeme (jaký program živě sledujeme). Některé modely umožňují také funkci obraz v obraze (PiP), nahrávání více kanálů současně (na vestavěný disk) a podobně.

Hybridní HD/DVD rekordér

Přístroj tohoto typu je vybaven analogovým a DVB-T tunerem, oproti PVR se však dost podstatně liší. Výhodou je, že obvykle obsahuje i DVD vypalovačku, takže finální nahrávku není třeba archivovat v PC. Nevýhodou je fakt, že během ukládání záznamu dochází k rekompresi záznamu, a tedy k určité ztrátě kvality (PVR nahrává vždy přesnou kopii živého vysílání).

Autor: DigitálníTelevize.cz
Porovnat set-top boxy