Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. Na základě vašeho chování na Heurece personalizujeme její obsah. Kliknutím na „Rozumím“ nebo jinam souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete vypnout v nastavení prohlížeče. Více


Poradna Set-top boxy

Co je to televizor s digitálním tunerem (IDTV)?

Na trhu se o něco později než set-top boxy začali objevovat televizory s již instalovanými moduly pro příjem digitálního vysílání.

Tyto takzvané IDTV (integrované digitální televizory) se v porovnání se set-top boxy vyznačují několika výhodami, ale také nevýhodami.

Jaké jsou výhody IDTV?

  • Hlavní výhodou je pohodlí, protože s IDTV není pro sledování digitálního vysílání potřeba žádných dalších přístrojů, dálkových ovládání a kabelů.
  • IDTV poskytují lepší a jasnější obraz, protože při použití digitálního televizoru se ruší dvoustupňový proces zpracování digitálního/analogového obrazu, který je nezbytný v případě použití set-top boxu. Jakékoliv konverze snižují obrazovou kvalitu.
  • Je možné přímé propojení s videorekordérem.

A proč si jej nekupovat?

  • Vyšší cena než u klasického televizoru.
  • Ne všechny IDTV podporují provoz interaktivních aplikací na platformě MHP (Multimedia Home Platform). Pokud chcete tyto interaktivní služby u takového IDTV využívat, bude nutné dokoupit set-top box podporující MHP aplikace.
  • Ne všechny IDTV obsahují CI (Common Interface) rozhraní pro vložení karty ke sledování kódovaných (placených) programů. Pokud budou v budoucnosti v DVB-T vysílány placené programy, bude nutné dokoupit set-top box s CI rozhraním.
Autor: DigitálníTelevize.cz
Porovnat set-top boxy