OpenHour Chameleon 4K

1.3 kg

• , zakoupeno v Umax.cz

• Kvalitně zpracované, výkonné, tiché, velmi dobré dálkové ovládání, bootování z SD.
    • Kvalita digitálního zvukového výstupu.

Hledal jsem mini PC s coaxiálním výstupem audia. Dostatečně výkonné, pasivně chlazené......
    Pro lidi, kteří chtějí malé multimediální centrum s Androidem, podle mně nemá moc chyb.
    Pokud z něj ale chcete dostat neponičený zvuk coaxem nebo optikou do externího DAC, doporučuji ostražitost, já to nedokázal ani v Linuxu, ani Androidu.
    Vřele doporučuji každému, kdo používá pro přenos zvuku HDMI.
    Já jej nakonec daroval synovi, který bude jistě spokojen, ale na audiofilní poslech hudby ve stereu?
    ANI OMYLEM!
    Takže podle mě pro většinu uživatelů skvělé, pro někoho nepoužitelné.

• , zakoupeno v Umax.cz

• Stabilita, tichost, design/provedeni, dalkovy ovladac - dosah obsluha, 2x OS, moznost pripojeni myse, klavesnice
    • - obcas padaji apky v AndroidOS, coz neni asi problem krabicky
    • - WIFI/BT na klicenku - pouzivam predevsim kabel

po mesici pouzivani jsem zatimspokojen, primarni ucel (streamovani ipTV) s jednoduchou obsluhou pro moji zenu byl splnen

• , zakoupeno v Umax.cz

• Perfektní hliníková konstrukce s kvalitní povrchovou úpravou.
    • Snadné ovládání,úprava hlavní obrazovky a spouštění aplikací.
    • Jednoduchá instalace a perfektní fungování přehrávače KODI (XBMC).
    • Bezproblémové přehrávání všech audio,video a foto souborů.
    • Perfektní možnosti nastavení digitálních výstupů zvuku.
    • Kontrolky provozního stavu na předním panelu mají příliš velký jas.

Přehrávač používám z 80% na přehrávání hudby uložené v souborech cue a flac na USB disku.Z rozhraní KODI je lze snadno vybrat podle obrázku alba (i vlastního vloženého do stejné složky),hudební skladby včetně všech informací o nich jsou zobrazeny podle informací ze souboru cue a lze je ovládat stejně jako jakékoli rozdělené hudební soubory.
    Přehrávač mám propojen koaxiálním digitálním výstupem do externího DA převodníku Fubar IV plus a dále analogově do zesilovače Vincent SV 226 MKII.V tomto propojení je přehrávání hudby v kvalitě kterou lze v pohodě srovnat s CD přehrávači za cenu kolem 20 000.
    Snad toto mé hodnocení trochu pomůže i uživatelské menšině která hledá přehrávač ne jen na video i jako náhradu za dosluhující CD .

1.3 kg

Technická podpora na tel. 800 118 629

OpenHour Chameleon je výkonný minipočítač osazený procesorem RK3288 s unikátní podporou bootování z SD karty, díky čemuž můžete přeměnit Chameleona na smart TV Box s Android 4.4 KitKat nebo MiniPC s Linuxovou distribucí (Lubuntu). Ve výbavě naleznete Gigabitovou LAN i duální Wifi adaptér s Bluetooth. Nechybí optický výstup S/PDIF a koaxiální digitální výstup. Streamování ze síťových zdrojů a internetu tak bude skvělým zážitkem. Poslední generace HDMI 2.0 výstupu umožní připojení k 4K UHD televizoru.

Po instalci XBMC prostředí můžete přehrávat obsah z libovolného úložiště počítače / sítě ve vaší lokální síti (SMB a UPnP) nebo z externího paměťového zařízení USB v kombinaci s automatickým vyvoláním informací o filmu včetně plakátu a pozadí obsahu ze sítě i z lokálního úložiště.

Recenze na http://avmania.e15.cz/openhour-chameleon---vyberte-si-system ; www.youtube.com/watch?v=fhzjoSDgkXs

Základní vlastnosti:

• Rockchip RK3288 quad core, 28nm, ARM Cortex-A17, 1.8GHz
  • Grafický procesor Mali-T764 3D GPU (OpenGL ES 1.1/2.0 /3.0,and OpenCL 1.1)
  • Systém Android 4.4 KitKat na 8GB SD kartě (v balení)
  • Systém Lubuntu na 8GB SD kartě ( v balení)
  • 2G DDR3 RAM
  • Gigabitová LAN
  • duální Wi-Fi 802.11a/b/g/n 2T2R 300Mbps + Bluetooth 4.0
  • Podpora Google Play obchodu
  • HDMI 2.0 s podporou připojení 4K UHD TV
  • Podpora DTS a Dolby Digital
  • Kvalitní hliníkové šasi bez větráku

Chipset:

Rockchip RK3288 Cortex-A17 Quad Core

GPU:

Mali-T764 3D GPU

OpenGL ES 1.1/2.0/3.0 and OpenCL 1.1 4Kx2K (3840X2160) výstup

Paměť: 2GB DDR3

NAND Flash 8GB SD slot ( pro bootování Android nebo Lubuntu)

Audio/Video výstupy:

HDMI, S/PDIF, Coaxial

Konektivita: 3x USB 2.0 Host

Infra-Red Extender Port microSD slot

OTG microUSB port

Network:

• Ethernet: 10/100/1000 Mbps
  • Wireless: USB Wi-Fi 802.11a/b/g/n 2T2R 300Mbps + Bluetooth 4.0 (MT7632U chipset)

Napájení: 5V DC, 2A Max

V balení: 1 x Open Hour Chameleon 1 x infra ovladač (včetně baterií) 1 x HDMI kabel 1 x napájecí adaptér 1 x 8GB SD karta s Android 4.4 OS 1 x 8GB SD karta s Lubuntu OS 1 x dual Wifi/ BT USB adapter

• , zakoupeno v Umax.cz

• Kvalita digitálního zvukového výstupu.

Vřele doporučuji každému, kdo používá pro přenos zvuku HDMI.
    ANI OMYLEM!
    Takže podle mě pro většinu uživatelů skvělé, pro někoho nepoužitelné.

• Bytelné hliníkové provedení
    • Pasivní chlazení
    • Celkem dobrá úprava Androidu pro dálkový ovladač
    • S-PDIF výstup - optika i koax
    • Nízká spotřeba, zdroj jen 10 W
    • Lubuntu je v základu Anglicky, nevím jak zapnout Češtinu
    • Netuším, která USB zvukovka by šla připojit, aby byl i mikrofon
    • Po odpojení z elektřiny zapomene datum a čas, což se po chvíli synchronizuje z internetu.

Používám hlavně na hudbu. Při výběru mi pomohla recenze Pavla zde na heureka. Připojil jsem přes S/PDIF koaxiál do stereo zesilovače Onkyo s integrovaným D/A převodníkem Wolfson, hraje to parádně. Do Androidu i do Lubuntu jsem nainstaloval VLC a poslouchám hlavně internetová hudební rádia, napříkad Linn Radio Classical, které posílá 320 kbps MP3 stream.
    Zajímavé je, že Android jde vypnout jen vypínačem zezadu, jinak jde pouze uspat z dálkového ovládače, což znamená, stejně jako u mobilu či u tabletu, že se vypne displej a přehrávač hudby jede dál, a to je dobře.
    Krabička Chameleon je s Lubuntu i velmi dobře použitelná na běžné prohlížení webu a jistě nejen na to, výkon má toto čtyřjádro slušný, jednothreadové výpočetně náročné aplikace mi běží asi stejně rychle jako na starším pentiu SU4100 (1.3GHz). Lubuntu to bude chtít doladit, pokud zrovna nechci zvuk přes S/PDIF, ale přes HDMI jen do reproduktorů monitoru, tak v tom praská, přitom na Androidu to funguje dobře. Taky mi v Lubuntu chybí čeština a nevim jak připojit mikrofon na telefonování.

• - obcas padaji apky v AndroidOS, coz neni asi problem krabicky
    • - WIFI/BT na klicenku - pouzivam predevsim kabel

• , zakoupeno v Umax.cz

• Perfektní hliníková konstrukce s kvalitní povrchovou úpravou.
    • Snadné ovládání,úprava hlavní obrazovky a spouštění aplikací.
    • Jednoduchá instalace a perfektní fungování přehrávače KODI (XBMC).
    • Bezproblémové přehrávání všech audio,video a foto souborů.
    • Perfektní možnosti nastavení digitálních výstupů zvuku.
    • Kontrolky provozního stavu na předním panelu mají příliš velký jas.

• Kvalitní HW i SW
    • Bootuje z SD karty = blbuvzdorné
    • OTA updaty
    • XBMC se musí doinstalovat

Zatím vše v pohodě, aktualizace nabízí samo.
    Prostě super mašinka

• , zakoupeno v Umax.cz

• Plně funkční, široké možnosti nastavení, kvalitní zpracování
    • návod je jen stručný, většinu nastavení a instalaci CZ doplňků je nutno hledat na webu

Výborný a perspektivní produkt