Nejnovější recenze ze sekce Set-top boxy

Strong SRT 8105

Strong SRT 8105

Ověřený zákazník Panea.cz Ověřený zákazník

Přidáno: včera, 21:20

Zakoupeno v Panea.cz

• velmi snadné ovládání a nastavení, citlivý přijímač, zatím přehrál vše co jsem mu předložil, přehledné menu, rychle nabíhá
  • nenačte 2,5 palcový HDD 1TB

celkově jsem spokojen řeším to velkokapacitní flashkou tu v pohodě načte.

Spark Spark

Přidáno: včera, 02:22

• Nahradí velké, drahé, primitivní a nekompatibilní DVD rekordéry
  • Nahrává 2 programy najednou
  • Příjem HD
  • Kromě mizerných DivX+AVI přehraje i kvalitní H.264+MKV
  • Výborné možnosti programování
  • Možnost použít lepší firmware od konkurence
  • Záznam je automaticky pojmenován
  • Během záznamu lze přehrávat dříve pořízený záznam nebo právě zaznamenávaný pořad od kteréhokoliv místa.
  • Nepodstatné maličkosti

Po půl roce porovnávání jsem dospěl k závěru, že Andromeda je to nejlepší, co lze v současné době pořídit.

I s původním firmware šlo jednoduše obejít chybičku formátu zobrazení při přehrávání vlastního záznamu. Na ovládání jsem si brzy zvyknul, po měsíci jsem se naučil používat ovladač po paměti. Při zpracování záznamu mi vadilo rozdělování souborů po 1GB.

Použil jsem tedy konkurenční firmware pro Cabletech, který soubory TS rozděluje až po 4GB. Toto řešení zároveň odstranilo zmíněnou chybičku při přehrávání vlastního záznamu a došlo i k dalším pozitivním změnám. Například je možno programovat 16 místo původních 8 záznamů. Různý režim programování umožňuje mimo jiné i volbu "pracovní dny" , což ocení především uživatelé, kteří nahrávají seriály. Dále je zpřístupněn EPG i programování časovačů v průběhu záznamu.

Při záznamu nelze využít úplně všechmy funkce Andromedy, na což si tu někteří chytrolíni a rádoby-kritici zbytečně stěžují.
Při probíhajícím záznamu z TV není možno současně vyhledávat ani pouštět soubory avi, mkv, mpg atd. Nečiní mi to potěšení, ale je to pochopitelné, stejně jako fakt, že při záznamu není zpřístupněno MENU. Totéž se týká přístupu do knihovny pořízených TV záznamů, ale pokud stisknete 2x tlačítko Info, dostanete se do knihovny i při probíhajícím TV zánamu a můžete tedy zároveň sledovat dříve pořízený záznam nebo právě zaznamenávaný od kteréhokoliv místa.

Koupí Andromedy získáte "za málo peněz hodně dobré muziky". Pro nahrávání z TV jsem si kdysi koupil DVD rekordér Sencor (levně za 3000 Kč) a Panasonic (draze za 7000 Kč). Oba byly výborné a velké, ale malá Andromeda za 1000 Kč skýtá mnohem větší možnosti. Ještě jednou zdůrazním, že Andromeda přehrává i filmy H.264 v luxusním kontejneru MKV, což je úplně jiná liga než AVI a je taky kompatibilnější než hloupé DVD. Proto jsem si téměř všechny "placky" kvalitně převedl do H.264 v MKV a potom je rozdal nebo vyhodil do popelnice, aby mi už doma nepřekážely. Když si teď k Andromedě připojím malý 2TB HDD , mohu si pohodlně vybrat jeden z 1200 titulů, které jsou kvalitativně na úrovni DVD , v případě HD i vyšší.
SPARK [ 1.Spark@seznam.cz ]

Alois Alois

Přidáno: 12. července 2014

Pro všechny, kterým se přelaďují programy do výchozích hodnot, je potřeba aktualizovat firmware na poslední verzi. Link viz níže.

Starý firmware automaticky aktualizoval seznam programů, jakmile nastala nějaká změna v některém multiplexu. V novém firmware lze tuto funkci vypnout.

V Menu v záložce Program nastavte:
Seřadit - podle LCN
LCN - Vypnuto
PMT - Vypnuto (toto je ta volba, která přehazuje programy)

V záložce Systém je položka Informace o firmware - mělo by tam být datum 2013-7-9, pakliže je starší aktualizujte firmware.

Stáhněte firmware, rozbalte na flesku, soubor s bin příponou musí být v kořenovém adresáři (v ROOTU) nesmí být umístěn v žádném podadresáři. Vložte flesku do settopboxu a v Menu v Systém zvolte položku Aktualizovat firmware.

Pak již stačí naladit znova programy, vypnout v menu PMT a programy budou držet.

link:

Bensat BEN140 HD

Bensat BEN140 HD

Anonym Anonym

Přidáno: 11. července 2014

• citlivý tuner
  • přehraje snad vše
  • rozumná velikost nahrávaných souborů
  • nahrané soubory TS jdou přehrát i na jiných přístrojích či TV
  • dost nesrozumitelný návod - některé věci metodou pokus/omyl
  • při zapnutí do sítě zapíná i automaticky i TV (přes SCART) a ta i box zůstanou zapnuté trvale - jiná zařízení to nedělají
  • při nahrávání při vypnutém boxu (resp. stand-by) přes časovač se zapne i TV (přes SCART) a hraje - zvlášť v noci je to nepříjemné - nutno odpojovat SCART
  • pokud je před nahráváním přes časovač box vypnutý ze sítě a vy jej zapnete jen do stand-by před dobou, kdy má nahrávat, resp. jej hned po zapnutí do sítě vypnete tlačítkem na DO, nenahraje nic - box "neudrží" dříve nastavený čas vlastního systému boxu (skočí na rok 2013 a čas 00:00) a tudíž neví, že má nahrávat. Je třeba jej po zapnutí do sítě nechat hrát tak cca 1-2 min, až si "slízne" aktuální čas z vysílání. Teprve pak je vše v pořádku.
  • nenechávat v nastavení času volbu "dle regionu", ale dát region "definované uživatelem". Jinak se občas na některých stanicích stává, že se systémový čas boxu nastaví o hodinu méně - a opět časovač nezafunguje nebo zafunguje špatně.
  • pokud nechcete mít půlku USB-media blokovanou na timeshift, je třeba toto v menu (PVR vlastnosti) zakázat - nastavit na vyp. Jinak bude dělit USB-medium na půlky při každém zapnutí.

Za tu cenu lze doporučit. Pokud má sloužit jen pro příjem, je velmi dobrý. Pokud chcete i nahrávat, jen je třeba počítat s tím, že něco vymyslíte i metodou pokus/omyl.

Ověřený zákazník Alza.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 10. července 2014

Blanka Blanka

Přidáno: 9. července 2014

• Rozmer,at aspon neco uvedu
  • Neustale problemy se zapnutim,dlouho trva nez zareaguje
  • Probem s nahravanim
  • Kdyz nahravate,tak se v zaznamu neobjevi nazev filmu,jen kanal a cas,vse si musite prejmenovat sami
  • Kdyz se nahrava nepusti vas to do menu

Meli jsme starsi model a byli jsme z nej nadseni,bohuzel doslouzil,tak jsme chteli ten stejny,ten se vsak nahradil udajne lepsi radou a tou ma byt andromeda.Proboha co je na ni lepsi,vzdyt neumi ani to,co ten stary model Ev DT 2025

Nastavení funkcí a ovládání: Složité

Ověřený zákazník Helkon Jiří Šajer

Přidáno: 6. července 2014

Zakoupeno v Helkon

• Snadná a intuitivní obsluha. Nízká spotřeba (alespoň deklarovaná v návodu k obsluze).
  • Po připojení kabelem HDMI není televizor přepnut do režimu AV po zapnutí BEN125HD - starší set-top box s připojením SCART to uměl. (Možná je ale na vině televizor - to neumím posoudit).

Nízká pořizovací cena - vysoká užitná hodnota. Doporučuji!

Ověřený zákazník Alza.cz Bruno

Přidáno: 6. července 2014

Zakoupeno v Alza.cz

• umí přehrát dost formátů, používám na filmy z fleschky a nahrávání filmů takže spokojenost. nízká cena, set-top box, přehrává i věci na 500 Gb HDD,
  • že má krátký napájecí kábel to člověk vyřeší prodlužkou i návod se dá stáhnout a vytisknout s většími písmeny, ale ovladač je opravdu malý musí se prstem přesně a soustředěně zmáčnout jinak zmáčkne dvě funkce. má to nějaké nedostatky,ale za tu cenu

nemám v televizi USB port tak jsem potřeboval něco na přeráváná flesch disku a nahrávání a vše přístroj splňuje

Android AND-1

Android AND-1

Ověřený zákazník AME standa

Přidáno: 5. července 2014

Zakoupeno v AME

• wifi,zásuvka rj45 pro sítové připojení
  • zatím nic

umí přesně to ,co uvádí výrobce.Někdo si stěžuje na nedostatečný návod k obsluze,je velmi stručný,ale stačí.lidé si ve skutečnosti přejí návod k obsluze operačního systému Android,ale to není povinnost výrobce.Jetřeba ovládání Androidu znát,jinak se jeví obsluha složitá.jinak nevím co bych dodal.Krásně na něm poslouchám písničky z youtube přes hifi věž.

Ověřený zákazník RAJ-ELEKTRA Ověřený zákazník

Zakoupeno v RAJ-ELEKTRA

ok

Shop T200 SD

Shop T200 SD

Jan. Novák, Jan. Novák,

Přidáno: 3. července 2014

• Naladí spoustu kanálů, dokonce i Polské stanice, ty však většinou vzhledem ke vzdálenosti a slabému signálu nelze sledovat.
  • Velmi špatný, téměř nepoužitelný návod k použití, navíc špatně přeložený.
  • Po srovnání naladěných kanálů a přechodu do normálního režimu přístroj kanály opět rozhodí.
  • V programu srovnání kanálů se nesmyslně nezobrazuje frekvence ani číslo kanálu, takže jestliže se některá stanice naladí z více vysílačů, nelze zjistit, který kanál je správný, tedy z vysílače, na který je směrovaná anténa.

Výhodou výborné ladění, naladí spoustu stanic včetně rádií, minusem nutnost velmi často rovnat programy. Navíc v menu rovnání programů se nezobrazuje frekvence ani číslo kanálu, takže při naladění několika stejných stanic z různých vysílačů člověk neví, který program je z vysílače, na který je směrována anténa.

ECG DVB-T 860

Ověřený zákazník Alza.cz Ověřený zákazník

spokojenost

Ověřený zákazník Electro World Lukáš

Zakoupeno v Electro World

• nejlevnější a plně funkční, jednoduchý
  • v balení není scart kabel
  • málo možností nastavení

Prostě obyčejný set top box. Má všechny ty základní funkce a za 400 Kč nemůžete čekat víc než to, že vám díky tomuto kusu plastu půjdou programy a že si nastavíte jen to nejnutnější.
Použití je v pořádku, jednoduché (vážně nic navíc, nic složitého, komplikovaného), není moc co řešit. Vše se udělá - nainstaluje, naladí samo a funguje dle očekávání. Nejvíc času zabere pak seřazení programů, to mohlo být vyřešeno jednodušeji.
Škoda že nebyl přidán i scart kabel - naštěstí takové věci mám doma. Nevím ale, jak to udělají ostatní - asi je třeba znovu zajít do elektra.
Pokud bych měl znovu kupovat set top box, koupím tento - nejlevnější a snad i nejdostupnější (Electroworld), až na ten kabel ho mohu doporučit.

Ověřený zákazník Electro World Ověřený zákazník

Zakoupeno v Electro World

• malý rozměr a spotřeba,možnost nahrávání pořadů
  • malý dálkový ovladač

Kvalita za rozumnou cenu

Golden Media MANIA HD

Golden Media MANIA HD

Ověřený zákazník KLelektronik Ověřený zákazník

Zakoupeno v KLelektronik

• Multimediální zařízení.
  • Dálkový ovladač.
  • Jednoduché ladění a celkové nastavení.
  • Nemá český návod (nemá žádný návod)
  • Třídění stanic

ENERGY TDT HD5

Ověřený zákazník Alza.cz Zákazník

Přidáno: 1. července 2014

Zakoupeno v Alza.cz

• Rychlá install,skleněný obraz,bere to signál i na Cu drát,vyrobeno v EU-to je hlavní výhoda ,přístroj je schovaný,senzor je miniaturní.
  • Trochu je tam špatná ta čeština-znaky

Mám krátce,ale nezdá se ,že by se mělo něco porouchat.Spoléhám na výrobce nečíňana.Pokud bych si příště ?? něco podobného pořizoval,tak zase sáhnu tam ,jako nyní.

Zircon T_premium

• Přístroj funguje perfektně

Jsem spokojen

Ověřený zákazník ExaSoft.cz Registrovaný uživatel

Přidáno: 29. června 2014

(naposledy upraveno 29. června 2014)

Zakoupeno v ExaSoft.cz

• Dobrá cena, splňuje můj požadavek.

Celkově dobré,doporučuji.

Hyundai DVB4H 531 PVR

Hyundai DVB4H 531 PVR

Ověřený zákazník Obchody24.cz Michal Šrom

Přidáno: 28. června 2014

Zakoupeno v Obchody24.cz

• Přehrávání z USB
  • rozhazování stanic- nezůstanou tak jak si je nastavíte

Jinak přehrává filmy bez problémů, MPEG 4 v pohodě, to je pro mě důležité